Extra Config Field (8.x-1.2) - en to ur translation catalogue (8 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Label
ur: عنوان

en: ID
ur: شناخت

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل
