EzContent - A Publisher and Marketer Friendly Drupal Distribution (2.0.0-alpha1) - en to bs translation catalogue (41 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Content
bs: Sadržaj

en: Author
bs: Autor

en: List
bs: Izlistaj

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Tags
bs: Tagovi

en: Image
bs: Slika

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Preview
bs: Pregled

en: Text
bs: Tekst

en: User
bs: Korisnik

en: Question
bs: Pitanje

en: All
bs: Sve

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Inline
bs: U liniji

en: Published
bs: Objavljeno

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Vocabulary
bs: Riječnik

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Source
bs: Izvor

en: Front page
bs: Naslovna stranica

en: Replacement patterns
bs: Zamjenski obrasci

en: Apply
bs: Primjeni

en: Global
bs: Globalni

en: Selection type
bs: Tip izbornika

en: Save and continue
bs: Snimi i nastavi

en: Autocomplete
bs: Autokompletiranje

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
bs: Izaberi iz kojeg riječnika će se izrazi prkazivati.

en: Show hierarchy in dropdown
bs: Prikaži hijerarhiju u dropdownu

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
bs: Izabran je pogrešan riječnik. Molimo, promijenite ga u postavkama.

en: Select terms from vocabulary @voc
bs: Izaberi izraze iz riječnika @voc

en: Select terms
bs: Izaberi izraze

en: The installation has encountered an error.
bs: Instalacija je naišla na grešku

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
