EzContent - A Publisher and Marketer Friendly Drupal Distribution (2.0.0-alpha3) - en to et translation catalogue (99 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Body
et: Sisu

en: Content
et: Sisu

en: Author
et: Autor

en: List
et: Nimekiri

en: Description
et: Kirjeldus

en: Language
et: Keel

en: Article
et: Artikkel

en: On
et: Sees

en: Tags
et: Sildid

en: Reset
et: Tühista

en: Image
et: Pilt

en: Taxonomy term
et: Taksonoomia termin

en: Preview
et: Eelvaade

en: True
et: Tõene

en: Default
et: Vaikimisi

en: Summary
et: Kokkuvõte

en: Audio
et: Heli

en: Text
et: Tekst

en: Layout
et: Paigutus

en: Upload
et: Üleslaadimine

en: User
et: Kasutaja

en: Question
et: Küsimus

en: Answer
et: Vastus

en: All
et: Kõik

en: Block
et: Plokk

en: Page
et: Lehekülg

en: Off
et: Väljas

en: Inline
et: Samal real

en: Published
et: Avaldatud

en: Promoted to front page
et: Ülendatud esilehele

en: Vocabulary
et: Sõnastik

en: Gallery
et: Galerii

en: Thumbnail
et: Pisipilt

en: Media
et: Meedia

en: Plain text
et: Lihttekst

en: Start Date
et: Alguskuupäev

en: Desc
et: Kahanev

en: Anonymous
et: Anonüümne

en: Provider
et: Teenusepakkuja

en: Sort by
et: Sorteerimise alus

en: Source
et: Allikas

en: Front page
et: Avaleht

en: Replacement patterns
et: Asendusmustrid

en: Map
et: Kaart

en: Reference
et: Viide

en: ‹ Previous
et: ‹ Eelmine

en: Next ›
et: Järgmine ›

en: Unpublished
et: Avaldamata

en: Webform
et: Veebivorm

en: Anonymous user
et: Anonüümne kasutaja

en: Apply
et: Rakenda

en: Form
et: Vorm

en: Global
et: Globaalne

en: Audio file
et: Helifail

en: Authenticated user
et: Autenditud kasutaja

en: Offset
et: Nihe

en: Selection type
et: Valiku liik

en: Embed
et: Manus

en: No gallery
et: Galerii puudub

en: Meta tags
et: Metasildid

en: Save and continue
et: Salvesta ja jätka

en: Card
et: Kaart

en: Dropdown
et: Rippvalik

en: Show hierarchy in dropdown
et: Näita rippvalikus hierarhiat

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
et: Valitud sõnastik oi ole korrektne. Palun muuda oma valikut.

en: Select terms from vocabulary @voc
et: Vali terminid sõnastikust @voc

en: Select terms
et: Vali termid

en: Items per page
et: Kirjeid lehel

en: - All -
et: - Kõik -

en: Publishing status
et: Avaldamise olek

en: The installation has encountered an error.
et: Paigaldamisel esines tõrge.

en: « First
et: « Esimene

en: Last »
et: Viimane »

en: Archived
et: Arhiveeritud

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
et: Jäta tühjaks, et kokkuvõttena kasutada täispika teksti algust.

en: Basic page
et: Lihtlehekülg

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
et: <em>Lihtlehti</em> võib kasutada muutumatu sisu jaoks, nagu näiteks leht 'Meist lähemalt'.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
et: <em>Artikleid</em> kasutatakse aeguva sisu jaoks nagu uudised, pressiteated või blogi sissekanded.

en: Asc
et: Kasvav

en: Display error message
et: Kuva veateadet

en: Master
et: Peamine

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
et: Kuva entity_view() poolt esitatud olemid.

en: Autocomplete (Tags style)
et: Autocomplete (Tagidega stiil)

en: Media type
et: Meedia tüüp

en: Full HTML
et: Täielik HTML

en: An autocomplete text field with tagging support.
et: Automaatjätkamise tekstiväli koos märgendite toetusega.

en: Thumbnail (100×100)
et: Pisipilt (100×100)

en: Basic HTML
et: Lihtne HTML

en: Restricted HTML
et: Piiratud HTML

en: Media name
et: Meedia nimetus

en: Featured Articles
et: Esiletõstetud artiklid

en: A locally hosted audio file.
et: Kohalik audiofail

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
et: Arhiveeritud

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
et: Mustand

[ctx: Workflow state label]
en: Published
et: Avalikustatud

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
et: Arhiveeri

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
et: Loo uus mustand

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
et: Avalikustamine
