EzContent - A Publisher and Marketer Friendly Drupal Distribution (2.2.12) - en to cy translation catalogue (44 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Content
cy: Cynnwys

en: Author
cy: Awdur

en: List
cy: Rhestr

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: On
cy: Ymlaen

en: Tags
cy: Tagiau

en: Reset
cy: Ailosod

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Taxonomy term
cy: Term tacsonomi

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: True
cy: Gwir

en: Default
cy: Diofyn

en: Text
cy: Testun

en: Upload
cy: Llwytho i fyny

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Question
cy: Cwestiwn

en: All
cy: I gyd

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Plain text
cy: Testun plaen

en: Start Date
cy: Dyddiad cychwyn

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Front page
cy: Tudalen flaen

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Anonymous user
cy: Defnyddiwr anhysbys

en: Apply
cy: Ceisio

en: Global
cy: Eang

en: Upload Image
cy: Llwytho delwedd i fyny

en: Offset
cy: Ongli

en: Save and continue
cy: Cadw a pharhau

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: The installation has encountered an error.
cy: Mae'r gosodiad wedi dod ar draws gwall
