EzContent - A Publisher and Marketer Friendly Drupal Distribution (2.2.13) - en to he translation catalogue (82 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Content
he: תוכן

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Article
he: כתבה

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Reset
he: איתחול

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: True
he: אמת

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Background Color
he: צבע רקע

en: Summary
he: תקציר

en: Audio
he: אודיו

en: Text
he: טקסט

en: Layout
he: פריסה

en: Upload
he: העלאה

en: User
he: משתמש

en: FAQ
he: שאלות נפוצות

en: Question
he: שאלה

en: Answer
he: תשובה

en: All
he: הכל

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: Published
he: מפורסם

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Gallery
he: גלריה

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Media
he: מדיה

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Start Date
he: תאריך התחלה

en: End Date
he: תאריך סיום

en: Desc
he: יורד

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Provider
he: ספק

en: List View
he: תצוגת רשימה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Source
he: מקור

en: Front page
he: דף הבית

en: Replacement patterns
he: דפוסי החלפה

en: Map
he: מפה

en: Reference
he: רפרנס

en: Video
he: וידאו

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Live
he: חי

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Form
he: טופס

en: Global
he: כללי

en: Audio file
he: קובץ אודיו

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Offset
he: היסט

en: Embed
he: הטמעה

en: Meta tags
he: מטה-דאטה

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: Card
he: קלף

en: @interval ago
he: לפני @interval

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Publishing status
he: מפורסם

en: The installation has encountered an error.
he: ארעה שגיאה בהתקנה.

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Library
he: ספריה

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Autocomplete (Tags style)
he: השלמה אוטומטית (בסגנון תגיות)

en: In draft
he: בטיוטה
