EzContent - A Publisher and Marketer Friendly Drupal Distribution (2.2.13) - en to is translation catalogue (50 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Content
is: Innihald

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Article
is: Grein

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: Reset
is: Endursetja

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Taxonomy term
is: Flokkunarhugtak

en: Preview
is: Forskoða

en: True
is: Rétt

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Background Color
is: Bakgunnslitur

en: Summary
is: Samantekt

en: Audio
is: Hljóð

en: Text
is: Texti

en: Layout
is: Útlit

en: Upload
is: Hlaða upp

en: User
is: Notandi

en: FAQ
is: Algengar Spurningar

en: Question
is: Spurning

en: Answer
is: Svar

en: All
is: Allt

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Inline
is: Innfellt

en: Published
is: Birt

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Front page
is: Forsíða

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Apply
is: Virkja

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: The installation has encountered an error.
is: Villa kom upp í uppsetningarferlinu

en: Media type
is: Tegund margmiðlunarefnis

en: Media name
is: Nafn margmiðlunarefnis
