EzContent - A Publisher and Marketer Friendly Drupal Distribution (2.2.6) - en to ht translation catalogue (18 entries)

en: Author
ht: Otè

en: Article
ht: Atik

en: On
ht: Ouvè

en: Image
ht: Imaj

en: Default
ht: Pa defo

en: User
ht: Itilizatè

en: Page
ht: Paj

en: Off
ht: Fèmen

en: Promoted to front page
ht: Fè pwomosyon sou paj akèy la

en: Anonymous user
ht: Itilizatè anonim

en: Authenticated user
ht: Itilizatè otantifye

en: Save and continue
ht: Anrejistre epi kontinye

en: Basic page
ht: Paj bazik

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ht: Itileze <em>paj yo</em> pou kontni ki pap chanje, tankou yon paj 'Konsènan'.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ht: Itileze <em>atik yo</em> pou kontni ki depann de tan an tankou nouvèl, kontni laprès oubyen pòs blog.

en: Full HTML
ht: HTML konplè

en: Basic HTML
ht: HTML bazik

en: Restricted HTML
ht: HTML limite
