EzContent - A Publisher and Marketer Friendly Drupal Distribution (8.x-1.2) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Language
bn: ভাষা

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Image
bn: ছবি

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Upload
bn: আপলোড

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Front page
bn: শুরুর পাতা

en: Save and continue
bn: সংরক্ষণ করে এগিয়ে যাও

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
bn: পূর্ণ লেখা থেকে কিছু অংশ তুলে নিয়ে সারসংক্ষেপ হিসেবে দেখানোর জন্য ফাকা রেখে দিন।
