EzContent - A Publisher and Marketer Friendly Drupal Distribution (8.x-1.2) - en to km translation catalogue (33 entries)

en: Content
km: មាតិកា

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: List
km: បញ្ជី

en: Language
km: ភាសា

en: Article
km: អត្ថបទ

en: Tags
km: ស្លាក

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: Image
km: រូប​ភាព

en: Center
km: កណ្តាល

en: Taxonomy term
km: ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Summary
km: សេចក្ដី​សង្ខេប

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Upload
km: ផ្ទុកឡើង

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: All
km: ទាំងអស់

en: Block
km: ប្លុក

en: Page
km: ទំព័រ

en: Published
km: បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Vocabulary
km: វាក្យសព្ទ

en: Media
km: មេឌៀ

en: Plain text
km: អត្ថបទ​ធម្មតា

en: Anonymous
km: អនាមិក

en: Front page
km: ទំព័រ​មុខ

en: Left
km: ឆ្វេង

en: Right
km: ស្តាំ

en: Anonymous user
km: អ្នក​ប្រើ​អនាមិក

en: Save and continue
km: រក្សា​ទុក ហើយ​បន្ត

en: The installation has encountered an error.
km: ការដំឡើង​មាន​កំហុស ។

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
km: ទុក​ចន្លោះ​ ដើម្បី​ប្រើ​តម្លៃ​តម្រឹម​នៃ​អត្ថបទ​ពេញ​លេញ​ជា​សង្ខេប ។

en: Basic page
km: ទំព័រ​មូលដ្ឋាន

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
km: ប្រើ <em>ទំព័រ​មូលដ្ឋាន</em> សម្រាប់​មាតិកា​ថេរ ដូច​ជា​ទំព័រ 'អំពី​យើង' ។

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
km: ប្រើ <em>អត្ថបទ</em> សម្រាប់​មាតិកា​ដែល​ប្រែប្រួល​តាម​ពេលវេលា​ដូចជា ព័ត៌មាន សេចក្ដីប្រកាស​ព័ត៌មាន ឬ​ការ​ប្រកាស​តាម​កំណត់ហេតុ​បណ្ដាញ ។
