EzContent - A Publisher and Marketer Friendly Drupal Distribution (8.x-1.3) - en to mr translation catalogue (38 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Content
mr: साहित्य

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Article
mr: लेख

en: On
mr: वर

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: True
mr: सत्य

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Audio
mr: ध्वनी

en: Text
mr: अक्षर

en: Layout
mr: मांडणी

en: Upload
mr: अपलोड

en: User
mr: सदस्य

en: Question
mr: प्रश्न

en: All
mr: सर्व

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Off
mr: बंद

en: Inline
mr: आतील

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक

en: Google Map
mr: गूगल नकाशा

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Provider
mr: प्रदाता

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Front page
mr: मुखपृष्ठ

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Save and continue
mr: सौरक्षित करा आणि पुढे सुरु करा

en: Basic page
mr: साधे पान
