EzContent - A Publisher and Marketer Friendly Drupal Distribution (8.x-1.4) - en to fi translation catalogue (104 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Content
fi: Sisältö

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Article
fi: Artikkeli

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Reset
fi: Palauta

en: Quote
fi: Lainaus

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Preview
fi: Esikatselu

en: True
fi: Tosi

en: Default
fi: Oletus

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Text
fi: Teksti

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Upload
fi: Siirrä

en: User
fi: Käyttäjä

en: Question
fi: Kysymys

en: Answer
fi: Vastaa

en: All
fi: Kaikki

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Off
fi: Pois päältä

en: Inline
fi: Avoin

en: Published
fi: Julkaistu

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Gallery
fi: Galleria

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: List View
fi: Listanäkymä

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Source
fi: Lähde

en: Front page
fi: Etusivu

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Map
fi: Kartta

en: Reference
fi: Viittaus

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Live
fi: Reaaliaikainen

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Form
fi: Kaavake

en: Global
fi: Yleinen

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Upload Image
fi: Siirrä kuva

en: Selection type
fi: Valintatyyppi

en: Embed
fi: Upota

en: Landing page
fi: Laskeutumissivu

en: Per page gallery
fi: Sivugalleriakohtaisesti

en: Per post gallery
fi: Lähetyskohtainen galleria

en: No gallery
fi: Ei galleriaa

en: Meta tags
fi: Meta-kentät

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Card
fi: Kortti

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
fi: Valitse minkä sanaston termit näytetään normaaleissa valinnoissa.

en: Dropdown
fi: Alasvetovalikko

en: Show hierarchy in dropdown
fi: Näytä hierarkia alasvetovalikossa

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
fi: Sanastoa ei ole valittuna. Muuta asetusta.

en: Select terms from vocabulary @voc
fi: Valitse termit sanastosta @voc

en: Select terms
fi: Valitse termit

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: The installation has encountered an error.
fi: Asennusohjelma kohtasi virheen

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Library
fi: Kirjasto

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
fi: Jätä tyhjäksi käyttääksesi kokonaistekstin trimmattua arvoa yhteenvetona.

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: Image Field
fi: Kuvakenttä

en: Display error message
fi: Näytä virheilmoitus

en: Master
fi: Isäntä

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
fi: Näytä entity_view():n renderöimät viitatut entiteetit.

en: Social Media
fi: Sosiaalinen media

en: Per field in post gallery
fi: Lähetyksen kenttäkohtainen galleria

en: Per field in page gallery
fi: Sivukenttäkohtainen galleria

en: Custom gallery
fi: Kustomoitu galleria

en: Colorbox gallery type: @type
fi: Colorbox gallerian tyyppi: @type

en: Autocomplete (Tags style)
fi: Automaattinen täydennys (Tagien tavalla)

en: Media type
fi: Median tyyppi

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Custom (with tokens)
fi: Kustomoitu (korvauskuvioiden kanssa)

en: For token support the <a href="@token_url">token module</a> must be installed.
fi: Korvauskuviotuen mahdollistamiseksi sinun on asennettava <a href="@token_url">token moduuli</a>.

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: A locally hosted audio file.
fi: Paikallisesti palveltava äänitiedosto.
