EzContent - A Publisher and Marketer Friendly Drupal Distribution (8.x-1.4) - en to te translation catalogue (43 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: Content
te: సారము

en: Author
te: రచయిత

en: List
te: జాబితా

en: Description
te: వివరణ

en: Language
te: భాష

en: Article
te: వ్యాసం

en: Tags
te: ట్యాగులు

en: Link
te: లింకు

en: Image
te: బొమ్మ

en: Taxonomy term
te: వర్గీకరణ పదం

en: Preview
te: మునుజూపు

en: True
te: సత్యం

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Summary
te: సారాశం

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Upload
te: ఎక్కించు

en: User
te: వాడుకరి

en: Question
te: ప్రశ్న

en: All
te: అన్నీ

en: Page
te: పేజీ

en: Plain text
te: సాదా పాఠ్యం

en: Anonymous
te: అనామకం

en: Avatar
te: అవతారం

en: Source
te: మూలం

en: Front page
te: మొదటి పేజీ

en: ‹ Previous
te: ‹ మునుపటి

en: Next ›
te: తదుపరి ›

en: Unpublished
te: ప్రచురింపబడనివి

en: Anonymous user
te: అజ్ఞాత వాడుకరి

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: Full Name
te: పూర్తి పేరు

en: Save and continue
te: భద్రపరిచి కొనసాగండి

en: - All -
te: - అన్ని -

en: The installation has encountered an error.
te: ఈ స్థాపనలో సమస్య తలెత్తింది

en: « First
te: « మొదటి

en: Last »
te: చివర »

en: Basic page
te: ప్రాథమిక పేజీ

en: Full HTML
te: పూర్తి HTML

en: Thumbnail (100×100)
te: నఖచిత్రం (100×100)

en: Basic HTML
te: ప్రాథమిక HTML

en: Restricted HTML
te: నియంత్రిత HTML
