EzDevPortal - An open source framework for developer portals (1.0.0-beta1) - en to cy translation catalogue (32 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Content
cy: Cynnwys

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: On
cy: Ymlaen

en: Tags
cy: Tagiau

en: Download
cy: Lawrlwytho

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Path
cy: Llwybr

en: Add item
cy: Ychwanegu eitem

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Header
cy: Pennawd

en: Visibility
cy: Gwelededd

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Plain text
cy: Testun plaen

en: Forum
cy: Fforwm

en: Add new comment
cy: Ychwanegu sylw newydd

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Blogs
cy: Blogiau

en: Forums
cy: Fforymau

en: Reset password
cy: Ailosod cyfrinair

en: Anonymous user
cy: Defnyddiwr anhysbys

en: Blue
cy: Glas

en: Save and continue
cy: Cadw a pharhau

en: Path to custom icon
cy: Llwybr at addasu eicon

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
cy: I newid y cyfrinair defnyddiwr cyfredol, rhowch gyfrinair newydd yn y ddau faes.

en: Forum topic
cy: Testun y fforwm

en: Page top
cy: Brig y dudalen

en: Page bottom
cy: Gwaelod y dudalen

en: Use for multi-user blogs. Every user gets a personal blog.
cy: Defnyddiwch ar gyfer blogiau aml-ddefnyddiwr. Mae pob defnyddiwr yn cael blog personol.
