EzDevPortal - An open source framework for developer portals (1.0.0-beta1) - en to he translation catalogue (68 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Register
he: הרשמה

en: Submit
he: שלח

en: Content
he: תוכן

en: Subscribe
he: הרשמה

en: Description
he: תיאור

en: Article
he: כתבה

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Download
he: הורדה

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Back
he: אחורה

en: Icon
he: סמל

en: Audio
he: אודיו

en: Path
he: מיקום

en: Add item
he: הוספת שורה בתפריט

en: Icons
he: אייקונים

en: Email
he: דוא"ל

en: FAQ
he: שאלות נפוצות

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Visibility
he: מתי השדה מוצג

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Forum
he: פורום

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Button
he: כפתור

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Facebook
he: פייסבוק

en: Units
he: יחידות

en: Blogs
he: בלוגים

en: Video
he: וידאו

en: Forums
he: פורומים

en: Document
he: מסמך

en: Tabs
he: לשוניות

en: Reset password
he: איפוס סיסמה

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Form
he: טופס

en: Editor
he: עורך

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Blue
he: כחול

en: Administrator
he: מנהל

en: Print
he: הדפסה

en: Twitter
he: טוויטר

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: Path to custom icon
he: נתיב לסמל מותאם

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
he: כדי לשנות את הסיסמה הנוכחית, יש להזין סיסמה בשני השדות.

en: Checkboxes
he: תיבות סימון

en: Forum topic
he: נושא בפורום

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Sidebar first
he: עמודת צד ראשונה

en: Secondary menu
he: תפריט משני

en: Use for multi-user blogs. Every user gets a personal blog.
he: השתמש עבור בלוגים מרובה משתמשים. כל משתמש מקבל בלוג אישי.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
he: אדמיניסטרטור יצר עבורך חשבון ב[site:name]

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Highlighted
he: מובלט

en: Sidebar second
he: עמודת צד שניה

en: Contact Us
he: יצירת קשר

en: Product Attributes
he: מאפייני מוצר

en: Forgot your password?
he: שכחת את הסיסמא?

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל
