EzDevPortal - An open source framework for developer portals (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (98 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Register
tr: Kaydol

en: Submit
tr: Gönder

en: Content
tr: İçerik

en: Subscribe
tr: Abone ol

en: Description
tr: Açıklama

en: Article
tr: Makale

en: On
tr: Açık

en: Tags
tr: Etiketler

en: Download
tr: İndir

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Back
tr: Geri

en: Icon
tr: Simge

en: Audio
tr: Ses

en: Path
tr: Yol

en: Add item
tr: Öğe ekle

en: Icons
tr: İkonlar

en: Issue
tr: Konu

en: Email
tr: E-posta

en: FAQ
tr: S.S.S

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Off
tr: Kapalı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Plain text
tr: Düz metin

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Button
tr: Düğme

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Units
tr: Birimler

en: Blogs
tr: Ağ Günlükleri

en: Forums
tr: Forumlar

en: Document
tr: Belge

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Reset password
tr: Şifre sıfırla

en: Anonymous user
tr: Konuk kullanıcı

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Authenticated user
tr: Kimliği doğrulanmış kullanıcı

en: Blue
tr: Mavi

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Print
tr: Yazdır

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Save and continue
tr: Kaydet ve devam et

en: Path to custom icon
tr: Özel simgenin yolu

en: Card
tr: Kart

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
tr: Mevcut parolayı değiştirmek için, her iki alana da yeni parolayı girin.

en: Forum topic
tr: Forum konusu

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Use for multi-user blogs. Every user gets a personal blog.
tr: Çok kullanıcılı bloglar için kullan. Her kullanıcı bir kişisel blog alır.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
tr: Bir <em>forum konusu</em> forumda yeni bir tartışma başlığı başlatır.

en: Forum navigation vocabulary
tr: Forum dolaşma sözlüğü

en: An administrator created an account for you at [site:name]
tr: Bir yönetici [site:name] sitesinde sizin için bir hesap oluşturdu

en: Basic page
tr: Temel sayfa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
tr: <em>Temel sayfa</em>ları, 'Hakkımızda' sayfası gibi sabit içerikler için kullanın.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
tr: Benzer konulardaki yazıları kategoriler halinde gruplamak için etiketleri kullanın.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
tr: <em>Makale</em>leri haber, basın açıklaması, ağ günlüğü (blog) gönderisi gibi zamana duyarlı içerikler için kullanın.

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Footer first
tr: Birinci alt bilgi

en: Footer second
tr: İkinci alt bilgi

en: Footer third
tr: Üçüncü alt bilgi

en: Override Title
tr: Başlığın Üzerine Yaz

en: Full HTML
tr: Tam HTML

en: Primary menu
tr: Birincil menü

en: Footer fourth
tr: Dördüncü alt bilgi

en: Landing Page
tr: Açılış Sayfası

en: Site header
tr: Site Başlığı

en: Default comments
tr: Varsayılan yorumlar

en: Allows commenting on content
tr: İçeriğe yorum yapılabilmesini sağlar

en: Featured top
tr: Öne çıkarılmış üst

en: Featured bottom first
tr: 1. öne çıkarılmış alt

en: Featured bottom second
tr: 2. öne çıkarılmış alt

en: Featured bottom third
tr: 3. öne çıkarılmış alt

en: Footer fifth
tr: 5. alt bilgi

en: Comment_forum
tr: Yorum_forum

en: Default comment field
tr: Varsayılan yorum alanı

en: Basic HTML
tr: Temel HTML

en: Restricted HTML
tr: Kısıtlı HTML

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
tr: [site:name] hesabı iptali [user:display-name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] oturum açma bilgilerinde değişiklik

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] için hesap ayrıntıları

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (yönetici onayı bekliyor)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (onaylandı)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (engellendi)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (iptal edildi)

en: A locally hosted audio file.
tr: Yerel olarak barındırılan bir ses dosyası.

en: A locally hosted video file.
tr: Yerel olarak barındırılan bir video dosyası.

en: Remote video
tr: Uzak video

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
tr: Taslak

[ctx: Workflow state label]
en: Published
tr: Yayında

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
tr: Yeni Taslak Oluştur

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
tr: Yayınla

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
tr: Yüklenmiş dosya veya belge, örneğin bir PDF.
