EzDevPortal - An open source framework for developer portals (1.0.1-beta1) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Description
bn: বিবরণ

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Email
bn: ইমেইল

en: Forum
bn: ফোরাম

en: Add new comment
bn: নতুন কমেন্ট যুক্ত করুন

en: Blogs
bn: ব্লগসমূহ

en: Forums
bn: ফোরাম

en: Reset password
bn: পাসওয়ার্ড রিসেট করুন

en: Print
bn: প্রিন্ট

en: Save and continue
bn: সংরক্ষণ করে এগিয়ে যাও

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
bn: বর্তমান পাসওয়ার্ড পরিবর্তন করতে, নতুন পাসওয়ার্ডটি দুটো ঘরেই লিখুন।

en: Secondary menu
bn: দ্বিতীয় মেনু
