EzDevPortal - An open source framework for developer portals (1.0.1-beta1) - en to el translation catalogue (73 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Register
el: Εγγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Description
el: Περιγραφή

en: Article
el: Άρθρο

en: On
el: Ανοικτό

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Download
el: Λήψη

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Back
el: Πίσω

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Path
el: Διαδρομή

en: Add item
el: Προσθήκη στοιχείου μενού

en: Icons
el: Εικονίδια

en: Off
el: Κλειστό

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Forum
el: Φόρουμ

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Button
el: Κουμπί

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Slide
el: Κύλιση

en: Units
el: Μονάδες

en: Blogs
el: Ιστολόγια

en: Forums
el: Φόρουμ

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Reset password
el: Αρχικοποίηση κωδικού πρόσβασης

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Form
el: Φόρμα

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Blue
el: Μπλε

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Save and continue
el: Αποθήκευση και συνέχεια

en: Path to custom icon
el: Διαδρομή αρχείου για το προσαρμοσμένο εικονίδιο

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
el: Για να αλλάξετε τον τρέχοντα κωδικό πρόσβασης για τον λογαριασμό σας, εισάγετε τον νέο κωδικό και στα δύο πεδία.

en: Forum topic
el: Θέμα φόρουμ

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Sidebar first
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: Use for multi-user blogs. Every user gets a personal blog.
el: Να χρησιμοποιούνται ιστολόγια από πολλαπλούς χρήστες. Κάθε χρήστης έχει το δικό του ιστολόγιο.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
el: Ένα <em>θέμα συζήτησης</em> ξεκινά μια νέα συζήτηση με τη μορφή νημάτων μέσα σε ένα φόρουμ.

en: Forum navigation vocabulary
el: Λεξιλόγιο πλοήγησης φόρουμ

en: An administrator created an account for you at [site:name]
el: Ένας διαχειριστής δημιούργησε ένα λογαριασμό για εσάς στο [site:name]

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
el: Χρησιμοποιήστε ετικέτες για να ομαδοποιήσετε τα άρθρα σε κατηγορίες με παρόμοιο θέμα.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
el: Χρησιμοποιήστε τα <em>άρθρα</em> για ευαίσθητο στο χρόνο περιεχόμενο όπως νέα, δελτία τύπου ή ιστολογήματα.

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Sidebar second
el: Δεύτερη πλευρική ζώνη

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: Primary menu
el: Κύριο μενού

en: Site header
el: Κεφαλίδα ιστοσελίδας

en: Default comments
el: Προεπιλεγμένα σχόλια

en: Allows commenting on content
el: Επιτρέπει τον σχολιασμό στο περιεχόμενο

en: Default comment field
el: Προεπιλεγμένο πεδίο σχολίου

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
el: Αίτηση ακύρωσης λογαριασμού για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
el: Αντικατάσταση πληροφοριών εισόδου για το λογαριασμό [user:display-name]  στον ιστοτόπο [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
el: Λεπτομέρειες του λογαριασμού [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
el: Λεπτομέρειες του λογαριασμού [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (σε αναμονή έγκρισης από τη διαχείριση)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (εγκρίθηκε)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (αποκλείστηκε)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (ακυρώθηκε)
