EzDevPortal - An open source framework for developer portals (1.0.1-beta1) - en to is translation catalogue (26 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Submit
is: Lat inn

en: Content
is: Innihald

en: Subscribe
is: Tekna hald

en: Description
is: Lýsing

en: Tags
is: Frámerki

en: Download
is: Tak niður

en: Path
is: Leið

en: Add item
is: Stovna valmyndarlið

en: Header
is: Síðuhøvd

en: Visibility
is: Vísing

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Plain text
is: Reinur tekstur

en: Add new comment
is: Ger viðmerking

en: Anonymous
is: Ónevndur

en: Blogs
is: Bloggur

en: Forums
is: Forum

en: Reset password
is: Tómstilla loyniorð

en: Anonymous user
is: Ónevndur brúkari

en: Blue
is: Blátt

en: Print
is: Prenta

en: Save and continue
is: Goym og halt áfram

en: Path to custom icon
is: Leið til tillagaða teknmynd

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
is: Skriva nýtt loyniorð í báðar reinar, til at broyta verandi loyniorð.

en: Forum topic
is: Forum evni
