EzDevPortal - An open source framework for developer portals (1.0.1-beta1) - en to is translation catalogue (40 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Register
is: Nýskráning

en: Submit
is: Vista

en: Content
is: Innihald

en: Subscribe
is: Gerast áskrifandi

en: Description
is: Lýsing

en: Article
is: Grein

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: Download
is: Hala niður

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Back
is: Til baka

en: Icon
is: Táknmynd

en: Audio
is: Hljóð

en: Path
is: Slóð

en: Add item
is: Bæta við hluta

en: Icons
is: Táknmyndir

en: Email
is: Netfang

en: FAQ
is: Algengar Spurningar

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Off
is: Af

en: Header
is: Haus

en: Visibility
is: Sýnileiki

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Blogs
is: Blogg

en: Tabs
is: Flipar

en: Reset password
is: Endursetja lykilorð

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Blue
is: Blár

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: Print
is: Prenta

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: An administrator created an account for you at [site:name]
is: Kerfisstjóri stofnaði aðgang fyrir þig hjá [site:name]

en: Forgot your password?
is: Ertu búin(n) að tapa lykilorðinu þínu ?

en: Primary menu
is: Aðalvalmynd

en: Media library
is: Margmiðlunarsafn
