EzDevPortal - An open source framework for developer portals (1.0.1-beta1) - en to ne translation catalogue (30 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Title
ne: शीर्षक

en: Register
ne: दर्ता

en: Submit
ne: बुझाउनुहोश

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Description
ne: विवरण

en: Article
ne: लेख

en: On
ne: माथि

en: Tags
ne: ट्यागहरू

en: Link
ne: लिङ्क

en: Path
ne: मार्ग

en: Email
ne: ईमेल

en: Breadcrumb
ne: ब्रेडक्रम्ब

en: Header
ne: हेडर

en: Visibility
ne: दर्शनीयता

en: Forum
ne: फोरम

en: Add new comment
ne: नयाँ कमेन्ट थप्नुहोस

en: Button
ne: बटन

en: Anonymous
ne: अज्ञात

en: Blogs
ne: ब्लगहरू

en: Tabs
ne: ट्याबहरू

en: Administrator
ne: मुख्य प्रबन्धक

en: Save and continue
ne: बचत गर्नुस अनि अगाडि बढ्नुस

en: Page top
ne: पृष्ठको माथि

en: Page bottom
ne: पृष्ठको तल

en: Sidebar first
ne: पहिलो साईडबार

en: Basic page
ne: मूल पृष्ठ

en: Highlighted
ne: हाइलाइटेड

en: Sidebar second
ne: दोस्रो साईडबार

en: Primary menu
ne: प्राथमिक मेनु
