EzDevPortal - An open source framework for developer portals (1.0.1-beta1) - en to th translation catalogue (47 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Description
th: คำอธิบาย

en: On
th: เปิด

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: Link
th: ลิงค์

en: Back
th: กลับ

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Add item
th: เพิ่มเมนูย่อย

en: Issue
th: เล่มปี

en: Email
th: อีเมล

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Off
th: ปิด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Visibility
th: การมองเห็น

en: Forum
th: กระดานสนทนา

en: Add new comment
th: แสดงความเห็น

en: Units
th: หน่วย

en: Blogs
th: บล็อก

en: Video
th: วีดีโอ

en: Reset password
th: ตั้งรหัสผ่านใหม่

en: Editor
th: แก้ไข

en: Blue
th: สีน้ำเงิน

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Print
th: พิมพ์

en: Save and continue
th: บันทึกและไปต่อ

en: Path to custom icon
th: ตำแหน่งของแฟ้มไอคอนที่กำหนดเอง

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
th: เปลี่ยนรหัสผ่าน โดยกรอกรหัสผ่านใหม่ทั้งสองช่อง

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: Sidebar first
th: แถบข้างแรก

en: Secondary menu
th: เมนูรอง

en: Use for multi-user blogs. Every user gets a personal blog.
th: ใช้สำหรับบล็อกที่มีผู้ใช้หลายคน โดยทุกคนจะมีบล็อกส่วนตัวด้วย

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: Sidebar second
th: แถบข้างที่สอง

en: Footer first
th: ท้ายส่วนแรก

en: Footer second
th: ท้ายส่วนที่สอง

en: Footer third
th: ท้ายส่วนที่สาม

en: Primary menu
th: เมนูหลัก

en: Footer fourth
th: ท้ายส่วนที่สี่

en: Landing Page
th: หน้าเว็บไซต์ลูกค้า

en: Featured top
th: เมนูแนะนำด้านบน

en: Featured bottom first
th: แถบเมนูแนะนำด้านล่างแถบแรก

en: Featured bottom second
th: แถบเมนูแนะนำด้านล่างแถบที่สอง

en: Featured bottom third
th: แถบเมนูแนะนำด้านล่างแถบที่สาม

en: Footer fifth
th: ท้ายส่วนที่ห้า
