EZProxy Stanza (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Action
it: Azione

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Manage
it: Gestisci

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Your changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Desc
it: Disc

en: Order
it: Ordina

en: Close
it: Chiudi

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Apply
it: Applica

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Resource
it: Risorsa

en: Needs Review
it: Da rivedere

en: Master
it: Principale

en: A boolean indicating the published state.
it: Un valore booleano che indica lo stato pubblicato.
