EZProxy Stanza (8.x-1.0-beta7) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: On
ro: Pornit

en: Last Updated
ro: Ultima actualizare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: Manage
ro: Administrați

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Off
ro: Oprit

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Desc
ro: Descendent

en: Order
ro: Comandă

en: Close
ro: Închideți

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ago
ro: în urmă

en: Authentication
ro: Autentificare

en: Apply
ro: Aplică

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Resource
ro: Resursă

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: A boolean indicating the published state.
ro: Un boolean care indică starea publicată.
