EZProxy Stanza (8.x-1.0-beta8) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: On
tr: Açık

en: Last Updated
tr: Son Güncellenme

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Manage
tr: Yönetim

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Off
tr: Kapalı

en: Your changes have been saved.
tr: Yaptığınız değişiklikler kaydedildi.

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Desc
tr: Azalan

en: Order
tr: Sıralama

en: Close
tr: Kapat

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ago
tr: önce

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: Apply
tr: Uygula

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: A boolean indicating the published state.
tr: Yayımlanma durumunu belirten bir mantıksal değer (boolean).
