Fast Autocomplete (2.1.0) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Search
oc: Recercar

en: Name
oc: Nom

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Item ID
oc: Identificant d'element

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
