Fast Autocomplete (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Search
fr: Rechercher

en: Name
fr: Nom

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Descending
fr: Descendant

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Machine name
fr: Nom système

en: Behavior
fr: Comportement

en: Number of results
fr: Nombre de résultats

en: Relevance
fr: Pertinence

en: Item ID
fr: Identifiant d'élément

en: Filter by language
fr: Filtrer par langue

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: View modes
fr: Modes d'affichage

en: Breakpoint
fr: Point d'arrêt

en: Plugin configuration
fr: Configuration du plugin

en: See all results for "%key"
fr: Voir tous les résultats pour "%key"

en: See all results
fr: Voir tous les résultats
