Fast Autocomplete (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Search
hi: खोज

en: Name
hi: नाम

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: ID
hi: आईडी

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Item ID
hi: आइटम आईडी

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली

en: Breakpoint
hi: ब्रेकप्वाइंट
