Façade (1.0.0-rc1) - en to mr translation catalogue (22 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: Region
mr: क्षेत्र

en: ID
mr: आय डी

en: Email
mr: ईमेल

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Site name
mr: साइट चा नाव

en: Drupal
mr: ड्रुपल

en: Authored by
mr: लेखक

en: Owner
mr: मालक

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Database name
mr: डेटाबेसचे नाव
