Façade (1.0.0-rc3) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Username
is: Notendanafn

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Country
is: Land

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: View
is: Skoða

en: Region
is: Svæði

en: ID
is: Kenni

en: Email
is: Netfang

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Site name
is: Nafn vefs

en: Authored by
is: Höfundur

en: Owner
is: Eigandi

en: City
is: Borg

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Share
is: Deila

en: Timezone
is: Tímabelti

en: Apply
is: Virkja

en: About
is: Um

en: - Select -
is: - Velja -

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
