Façade (1.0.0-rc4) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Projects
id: Proyek

en: Country
id: Negara

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Region
id: Wilayah

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Site name
id: Nama situs

en: Role ID
id: ID peran

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Owner
id: Pemilik

en: City
id: Kota

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Changed
id: Berubah

en: Timezone
id: Zona waktu

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Asc
id: Urutan turun
