Façade (1.0.0-rc4) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Country
it: Paese

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Region
it: Regione

en: Email
it: E-mail

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Site name
it: Nome del sito

en: Role ID
it: ID ruolo

en: Authored by
it: Creato da

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: City
it: Città

en: Sort by
it: Ordina per

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Changed
it: Modificato

en: Timezone
it: Fuso orario

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Operations links
it: Link operativi

en: REST export
it: Esportazione REST
