Façade (1.0.0) - en to de translation catalogue (52 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Username
de: Benutzername

en: Projects
de: Projekte

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Country
de: Land

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: View
de: Ansicht

en: Email
de: E-Mail

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Created
de: Erstellt

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Site name
de: Name der Website

en: Role ID
de: Rollen-ID

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Desc
de: Absteigend

en: Owner
de: Eigentümer

en: City
de: Stadt

en: Sort by
de: Sortierung

en: Share
de: Teilen

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Domain ID
de: Domain-ID

en: Project name
de: Projektname

en: Changed
de: Geändert

en: Timezone
de: Zeitzone

en: Apply
de: Anwenden

en: Debug
de: Debuggen

en: Subdomain
de: Subdomäne

en: Offset
de: Versatz

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Zoom level
de: Vergrößerungsstufe

en: Generated password
de: Erzeugtes Passwort

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Project ID
de: Projekt-ID

en: Network
de: Netzwerk

en: Operations links
de: Aktionslinks

en: No user found.
de: Kein Benutzer gefunden.

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Site email
de: Site-E-Mail

en: Role Name
de: Rollenname

en: Add new project
de: Neues Projekt erstellen

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Created the %label.
de: %label erstellt.

en: Saved the %label.
de: %label gespeichert.

en: Tenant
de: Mandant
