Façade (1.0.0) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Projects
pt: Projectos

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Country
pt: País

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: View
pt: Mostrar

en: Region
pt: Região

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: Site name
pt: Nome do sítio

en: Role ID
pt: ID do grupo

en: Authored by
pt: Criado por

en: Owner
pt: Proprietário

en: City
pt: Município/Concelho

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Share
pt: Partilhar

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Project name
pt: Nome do Projeto

en: Changed
pt: Alterado

en: Timezone
pt: Fuso horário

en: Apply
pt: Aplicar

en: Debug
pt: Depuração

en: Subdomain
pt: Subdomínio

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Project ID
pt: ID do Projecto

en: Operations links
pt: Ligações de operações

en: Site email
pt: E-mail do site

en: REST export
pt: Exportação REST

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
