Facet granular date (8.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: 1 minute | @count minutes
uk[0]: @count хвилина
uk[1]: @count хвилини
uk[2]: @count хвилин

en: 1 hour | @count hours
uk[0]: @count година
uk[1]: @count години
uk[2]: @count годин

en: 1 day | @count days
uk[0]: @count день
uk[1]: @count дні
uk[2]: @count днів

en: Facets
uk: Фасети

en: 1 year | @count years
uk[0]: @count рік
uk[1]: @count роки
uk[2]: @count років

en: 1 month | @count months
uk[0]: @count місяць
uk[1]: @count місяці
uk[2]: @count місяців

en: In the last day
uk: За останній день

en: In the last month
uk: За останній місяць

en: In the last year
uk: За останній рік
