Facets (2.0.10) - en to is translation catalogue (49 entries)

en: Title
is: Titill

en: Prefix
is: Forskeyti

en: Suffix
is: Viðskeyti

en: Delete
is: Eyða

en: Type
is: Gerð

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Weight
is: Vægi

en: Hierarchy
is: Stigveldi

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: Text
is: Texti

en: ID
is: Kenni

en: Maximum items
is: Hámarksfjöldi hluta

en: Configure
is: Stilla

en: Separator
is: Skilja

en: Exclude
is: Skilja eftir

en: Year
is: Ár

en: Date format
is: Dagsetningarsnið

en: 1 minute | @count minutes
is[0]: 1 mín.
is[1]: @count mín.

en: 1 hour | @count hours
is[0]: 1 klukkutími
is[1]: @count klukkutímar

en: 1 day | @count days
is[0]: 1 dagur
is[1]: @count dagar

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Mode
is: Hamur

en: Sort order
is: Röðun

en: Month
is: Mánuður

en: OR
is: EÐA

en: Day
is: Dagur

en: String
is: Strengur

en: Ascending
is: Hækkandi

en: Descending
is: Lækkandi

en: Empty text
is: Tómur texti

en: Position
is: Staðsetning

en: Hour
is: Klukkustund

en: Minute
is: Mínúta

en: AND
is: OG

en: 1 year | @count years
is[0]: 1 ár
is[1]: @count ár

en: About
is: Um

en: 1 month | @count months
is[0]: 1 mánuður
is[1]: @count mánuðir

en: Show title
is: Sýna titil

en: Dropdown
is: Fellivalslisti

en: Text format
is: Textaforsnið
