Facets (2.0.10) - en to nn translation catalogue (33 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Delete
nn: Slett

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Weight
nn: Vekt

en: Name
nn: Namn

en: Field
nn: Felt

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Advanced settings
nn: Avanserte innstillingar

en: Configure
nn: Konfigurer

en: Year
nn: År

en: Date format
nn: Datoformat

en: 1 minute | @count minutes
nn[0]: 1 minutt
nn[1]: @count minutt

en: 1 hour | @count hours
nn[0]: 1 time
nn[1]: @count timar

en: 1 day | @count days
nn[0]: 1 dag
nn[1]: @count dagar

en: Mode
nn: Modus

en: Month
nn: Månad

en: Day
nn: Dag

en: Configuration
nn: Oppsett

en: String
nn: Streng

en: Ascending
nn: Stigande

en: Descending
nn: Synkande

en: Hour
nn: Time

en: Minute
nn: Minutt

en: 1 year | @count years
nn[0]: 1 år
nn[1]: @count år

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: 1 month | @count months
nn[0]: 1 månad
nn[1]: @count månader

en: Text format
nn: Tekstformatering
