Facets (2.0.8) - en to bn translation catalogue (23 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Year
bn: বছর

en: 1 hour | @count hours
bn[0]: 1 ঘন্টা
bn[1]: @count ঘন্টা

en: 1 day | @count days
bn[0]: 1 দিন
bn[1]: @count দিন

en: Mode
bn: মোড

en: Month
bn: মাস

en: Day
bn: দিন

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Text format
bn: লেখার ফরম্যাট

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
