Facets (3.0.0-beta2) - en to cs translation catalogue (63 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Type
cs: Typ

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Search
cs: Hledat

en: Weight
cs: Váha

en: Hierarchy
cs: Hierarchie

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Maximum items
cs: Maximální počet položek

en: Configure
cs: Nastavení

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Exclude
cs: Vyloučit

en: Year
cs: Rok

en: Date format
cs: Formát data

en: 1 minute | @count minutes
cs[0]: 1 minuta
cs[1]: @count minuty
cs[2]: @count minut

en: 1 hour | @count hours
cs[0]: 1 hodina
cs[1]: @count hodiny
cs[2]: @count hodin

en: 1 day | @count days
cs[0]: 1 den
cs[1]: @count dny
cs[2]: @count dnů

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Mode
cs: Režim

en: Sort order
cs: Pořadí

en: Range
cs: Rozsah

en: Month
cs: Měsíc

en: Day
cs: Den

en: Configuration
cs: Nastavení

en: String
cs: Řetězec

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Empty text
cs: Prázdný text

en: Operator
cs: Operátor

en: Position
cs: Pozice

en: Hour
cs: Hodina

en: Minute
cs: Minuta

en: Granularity
cs: Rozlišení

en: Date display
cs: Zobrazení data

en: No limit
cs: Žádný limit

en: Missing
cs: Chybějící

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Invert
cs: Obrátit

en: Values
cs: Hodnoty

en: 1 year | @count years
cs[0]: 1 rok
cs[1]: @count roky
cs[2]: @count let

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: 1 month | @count months
cs[0]: 1 měsíc
cs[1]: @count měsíce
cs[2]: @count měsíců

en: Dropdown
cs: Rozevírací

en: Text format
cs: Formát textu

en: Relative date
cs: Relativní datum

en: In the last day
cs: Během posledního dne

en: In the last month
cs: Během posledního měsíce

en: In the last year
cs: Během posledního roku

en: On value
cs: Hodnota "zapnuto"

en: Off value
cs: Hodnota "vypnuto"

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Fixed value
cs: Pevná hodnota

en: No results behavior
cs: Chování při žádných výsledcích

en: Plugin ID
cs: ID pluginu

en: Duplicate of @label
cs: Duplikovat @label
