Facets (3.0.0-beta3) - en to eu translation catalogue (48 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Suffix
eu: Atzizkia

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Type
eu: Mota

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Weight
eu: Pisua

en: Name
eu: Izena

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Text
eu: Testua

en: ID
eu: IDa

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Exclude
eu: Baztertu

en: Year
eu: Urtea

en: Date format
eu: Data formatua

en: 1 minute | @count minutes
eu[0]: minutu 1
eu[1]: @count minutu

en: 1 hour | @count hours
eu[0]: ordu 1
eu[1]: @count ordu

en: 1 day | @count days
eu[0]: egun 1
eu[1]: @count egun

en: URL alias
eu: URL ezizenak

en: Mode
eu: Modoa

en: Month
eu: Hilabetea

en: OR
eu: EDO

en: Day
eu: Eguna

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: String
eu: Katea

en: Ascending
eu: Goranzko

en: Descending
eu: Beheranzko

en: Empty text
eu: Testu hutsa

en: Position
eu: Kokapena

en: Hour
eu: Ordu

en: Minute
eu: Minutu

en: Granularity
eu: Granularitatea

en: AND
eu: ETA

en: Values
eu: Balioak

en: 1 year | @count years
eu[0]: urte 1
eu[1]: @count urte

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: 1 month | @count months
eu[0]: Hilabete 1
eu[1]: @count hilabetetatik

en: Text format
eu: Testuaren formatua
