Facets (3.0.0-beta4) - en to oc translation catalogue (58 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Suffix
oc: Sufix

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Weight
oc: Pes

en: Hierarchy
oc: Ierarquia

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Configure
oc: Configurar

en: Separator
oc: Separador

en: Exclude
oc: Exclure

en: Year
oc: Annada

en: Date format
oc: Format de data

en: 1 hour | @count hours
oc[0]: 1 ora
oc[1]: @count oras

en: 1 day | @count days
oc[0]: 1 jorn
oc[1]: @count jorns

en: Breadcrumb
oc: Fial d'Ariana

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Mode
oc: Mòde

en: Sort order
oc: Òrdre de triada

en: Month
oc: Mes

en: OR
oc: O (OR)

en: Day
oc: Jorn

en: Configuration
oc: Configuracion

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Empty text
oc: Tèxte de pagina void

en: Position
oc: Posicion

en: Hour
oc: Ora

en: Minute
oc: Minuta

en: Granularity
oc: Granularitat

en: AND
oc: E (AND)

en: No results found.
oc: O planhèm, cap de resultat es pas estat trobat.

en: Missing
oc: Mancant

en: Values
oc: Valors

en: 1 year | @count years
oc[0]: @count annada
oc[1]: @count annadas

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: 1 month | @count months
oc[0]: @count mois
oc[1]: @count mois

en: Dropdown
oc: Lista desenrotlanta

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: Relative date
oc: Data relativa

en: On value
oc: Valor actiu

en: Off value
oc: Valor inactiu

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: Fixed value
oc: Valor fixe

en: No results behavior
oc: Comportement en l'abséncia de resultats
