Facets (8.x-1.0-alpha11) - en to ur translation catalogue (24 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Prefix
ur: سابقہ

en: Suffix
ur: لاحقہ

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Language
ur: زبان

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Search
ur: تلاش

en: Weight
ur: وزن

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Text
ur: متن

en: ID
ur: شناخت

en: Configure
ur: ترتیب

en: Date format
ur: تاریخ کا فارمیٹ

en: 1 hour | @count hours
ur[0]: ۱ گھنٹہ
ur[1]: @count گھنٹے

en: 1 day | @count days
ur[0]: ۱ دن
ur[1]: @count دن

en: String
ur: سطر

en: Languages
ur: زبانیں

en: 1 year | @count years
ur[0]: 1سال
ur[1]: @count سال

en: 1 month | @count months
ur[0]: ۱ مہینہ
ur[1]: @count مہینے

en: Text format
ur: متن کی آرائش
