Facets (8.x-1.0-alpha8) - en to eo translation catalogue (43 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Suffix
eo: Sufikso

en: Delete
eo: Forigu

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Language
eo: Lingvo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Search
eo: Serĉu

en: Weight
eo: Pezo

en: Types
eo: Tipoj

en: Name
eo: Nomo

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Text
eo: Teksto

en: Keywords
eo: Ĉefvortoj

en: ID
eo: Identigilo

en: Advanced search
eo: Speciala serĉo

en: Configure
eo: Agordu

en: Year
eo: Jaro

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: 1 minute | @count minutes
eo[0]: 1 minuto
eo[1]: @count minutoj

en: 1 hour | @count hours
eo[0]: 1 horo
eo[1]: @count horoj

en: 1 day | @count days
eo[0]: 1 tago
eo[1]: @count tagoj

en: Month
eo: Monato

en: Day
eo: Tago

en: Configuration
eo: Agordoj

en: String
eo: Signovico

en: Languages
eo: Lingvoj

en: Hour
eo: Horo

en: Minute
eo: Minuto

en: Second
eo: Sekundo

en: 1 year | @count years
eo[0]: 1 jaro
eo[1]: @count jaroj

en: Containing any of the words
eo: Enhavante iu el la vortoj

en: Containing the phrase
eo: Enhavante la frazon

en: Containing none of the words
eo: Enhavante neniujn el la vortoj

en: Only of the type(s)
eo: Nur el la tipo(j)

en: 1 month | @count months
eo[0]: 1 monato
eo[1]: @count monatoj

en: Text format
eo: Tekstformato

en: UUID
eo: Unika uzantonomero
