Facets (8.x-1.0-beta3) - en to ml translation catalogue (29 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Prefix
ml: ഉപസര്ഗ്ഗം

en: Suffix
ml: സഫിക്സ്

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Type
ml: തരം

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: Search
ml: തിരയൂ

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Name
ml: പേര്

en: Field
ml: ഫീൽഡ്

en: Label
ml: അടയാളം

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: Text
ml: ടെക്സ്റ്റ്

en: Configure
ml: സജ്ജമാക്കല്‍

en: Year
ml: വര്‍ഷം

en: Date format
ml: തിയ്യതി രൂപഘടന

en: 1 hour | @count hours
ml[0]: ഒരു മണിക്കൂര്‍
ml[1]: @count മണിക്കൂര്‍

en: 1 day | @count days
ml[0]: 1 ദിവസം

en: Month
ml: മാസം

en: Day
ml: ദിവസം

en: String
ml: സ്ട്രിങ്ങ്

en: Minute
ml: മിനിറ്റ്

en: Second
ml: സെക്കൻഡ്

en: 1 year | @count years
ml[0]: 1 കൊല്ലം

en: 1 month | @count months
ml[0]: ഒരു മാസം
ml[1]: @count മാസങ്ങള്‍

en: UUID
ml: യു യു ഐ ഡി
