Facets (8.x-1.0) - en to he translation catalogue (57 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Type
he: סוג

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Search
he: חיפוש

en: Weight
he: משקל

en: Name
he: שם

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Text
he: טקסט

en: Configure
he: הגדרות

en: Separator
he: מפריד

en: Exclude
he: לא לכלול

en: Year
he: שנה

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: 1 minute | @count minutes
he[0]: דקה אחת
he[1]: @count דקות

en: 1 hour | @count hours
he[0]: שעה אחת
he[1]: @count שעות

en: 1 day | @count days
he[0]: יום אחד
he[1]: @count ימים

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: Sort order
he: סדר מיון

en: Month
he: חודש

en: Widget
he: וידג'ט

en: OR
he: או

en: Day
he: יום

en: Configuration
he: הגדרות

en: String
he: מחרוזת

en: Ascending
he: עולה

en: Descending
he: יורד

en: Empty text
he: טקסט כאשר אין תוצאות

en: Operator
he: אופרטור

en: Processor settings
he: הגדרות מעבד

en: Hour
he: שעה

en: Minute
he: דקות

en: Second
he: שניה

en: Granularity
he: גרעיניות

en: AND
he: וגם

en: Duplicate
he: שכפול

en: Values
he: ערכים

en: 1 year | @count years
he[0]: שנה אחת
he[1]: @count שנים

en: Machine name
he: שם מכונה

en: About
he: אודות

en: 1 month | @count months
he[0]: חודש אחד
he[1]: @count חודשים

en: Dropdown
he: נפתח

en: Text format
he: מבנה טקסט

en: Relative date
he: תאריך יחסי

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Fixed value
he: ערך קבוע

en: No results behavior
he: התנהגות כאשר אין תוצאות

en: Duplicate of @label
he: שכפול של @label
