Facets core search (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Author
tr: Yazar

en: Language
tr: Dil

en: Date
tr: Tarih

en: Search
tr: Ara

en: Types
tr: Tipler

en: Field
tr: Alan

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Advanced search
tr: Gelişmiş arama

en: String
tr: Dize

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Languages
tr: Diller

en: Content Type
tr: İçerik çeşidi

en: Containing any of the words
tr: Bu kelimelerden herhangi birini içeren

en: Containing the phrase
tr: Bu ibareyi içeren

en: Containing none of the words
tr: Bu kelimelerin hiçbirini içermeyen

en: Only of the type(s)
tr: Sadece bu türün/türlerin

en: Post date
tr: Gönderi tarihi
