Facets core search (8.x-1.0) - en to et translation catalogue (16 entries)

en: Author
et: Autor

en: Language
et: Keel

en: Date
et: Kuupäev

en: Search
et: Otsing

en: Types
et: Tüübid

en: Field
et: Väli

en: Keywords
et: Võtmesõnad

en: Advanced search
et: Täpsem otsing

en: String
et: Sõne

en: Updated date
et: Viimati uuendatud

en: Languages
et: Keeled

en: Containing any of the words
et: Sisaldab vähemalt üht sõnadest

en: Containing the phrase
et: Sisaldab fraasi

en: Containing none of the words
et: Ei sisalda ühtki sõnadest

en: Only of the type(s)
et: Ainult tüüpidest

en: Post date
et: Postituse kuupäev
