Facets core search (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Author
id: Penulis

en: Language
id: Bahasa

en: Date
id: Tanggal

en: Search
id: Pencarian

en: Types
id: Jenis

en: Field
id: Bidang

en: Keywords
id: Kata kunci

en: Advanced search
id: Pencarian lanjutan

en: String
id: Untai

en: Updated date
id: Tanggal pembaruan

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: Content Type
id: Tipe Konten

en: Containing any of the words
id: Berisi salah satu kata

en: Containing the phrase
id: Berisi frase

en: Containing none of the words
id: Tidak berisi kata

en: Only of the type(s)
id: Hanya pada jenis

en: Post date
id: Tanggal posting
