Facets core search (8.x-1.0) - en to km translation catalogue (14 entries)

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: Language
km: ភាសា

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Types
km: ប្រភេទ

en: Field
km: វាល

en: Keywords
km: ពាក្យ​គន្លឹះ

en: Advanced search
km: ការ​ស្វែងរក​កម្រិត​ខ្ពស់

en: String
km: ខ្សែអក្សរ

en: Languages
km: ភាសា

en: Containing any of the words
km: ដែល​មាន​ពាក្យ​ណាមួយ

en: Containing the phrase
km: ដែល​មាន​ឃ្លា

en: Containing none of the words
km: ដែល​មិន​មាន​ពាក្យ​ណាមួយ

en: Only of the type(s)
km: តែ​ជា​របស់​ប្រភេទ
