Facets core search (8.x-1.0) - en to mr translation catalogue (13 entries)

en: Author
mr: लेखक

en: Language
mr: भाषा

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Types
mr: प्रकार

en: Advanced search
mr: विस्तृत शोध

en: String
mr: संज्ञा

en: Languages
mr: भाषा

en: Content Type
mr: साहित्य प्रकार

en: Containing any of the words
mr: या पैकी कुठलाही शब्द

en: Containing the phrase
mr: हे वाक्य

en: Containing none of the words
mr: यापैकी कुठलाही शब्द नको

en: Only of the type(s)
mr: केवळ याच प्रकारात
