Facets core search (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: Author
ro: Autor

en: Language
ro: Limba

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Types
ro: Tipuri

en: Field
ro: Câmp

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Advanced search
ro: Căutare avansată

en: String
ro: Șir text

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Languages
ro: Limbi

en: Content Type
ro: Tipul de Conținut

en: Containing any of the words
ro: Care conține oricare din cuvintele

en: Containing the phrase
ro: Conținând fraza

en: Containing none of the words
ro: Care nu conține nici unul din cuvintele

en: Only of the type(s)
ro: Numai de tip(uri)

en: Post date
ro: Data postării
